Aktuality
  Naše nabídka
         ● Vyjížďky, výcvik
         Den u koní
         Jezdecké pobyty
         Jezdecký kroužek
         Tábory
         Skijöring
         ● Lyžování pro děti
         Prodej ze dvora
         Chov koní
  Ceník

  Závodní úspěchy
  Napsali o nás
  O nás
  Naše koně
  Hafling
  Tipy na výlety
  Fotogalerie

  Kontakt
  Odkazy

Kontakt:

Ranč Na Špici        Podmoklany 4                       582 63 Ždírec nad Doubravou    Česká Republika

Mobil: +420 724 512 611           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tipy na výlety

Kam se můžete podívat?

Obec Podmoklany a okolí

Obec Podmoklany leží na mírném svahu v hlubokém rozšiřujícím se údolí říčky Cerhovky. Obec je přirozenou turistickou křižovatkou. Přímo přes naši obec vede mezinárodní cyklostezka. Obec je bohatou zásobárnou kvalitní pitné vody. Ta je jímána do mohutných podzemních nádrží v Braníšově a odtud je čerpána na Malochýn. Z tamní vodárny teče samospádem do Chotěboře, Havlíčkova brodu a Čáslavi. V okolí si můžete prohlédnout štikovskou lípu (starou více než 600let) a nedaleko sloupenský lom, ze kterého se skýtá překrásný pohled na údolí Doubravy. Dalším zajímavým místem je chráněná osada Hudeč s typickým podhorským charakterem. Přes Hudeč můžete pokračovat na nejvyšší vrchol Železných hor - Vestec(668m n. m.) a pak dále přes Kocourov na Veselý Kopec. Cesta je vedena lesem v klidném prostředí Železných hor.

http://www.podmoklany.wz.cz

 

 


Soubor lidových staveb Vysočina

Soubor lidových staveb Vysočina je jedinou rozsáhlejší expozicí lidového stavitelství v přírodě na území východních Čech. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že jednotlivé expoziční celky se nacházejí v několika osadách obce Vysočina a ve městě Hlinsku. První objekty byly zpřístupněné v roce 1972. Na Veselém Kopci se koná pravidelně velké množství kulturních akcí, přibližujících jak se dřív žilo. Na Veselém Kopci je expozice způsobu života, bydlení a práce drobných rolníků, ve Svobodných Hamrech najdeme např. vodní hamr, mlýn, hospodu a barokní zámeček, v Možděnicích řemeslné dílny (truhlář, bednář, aj.) a školu a v Betlému Hlinsko domy městských řemeslníků a dělníků (hrnčířů, tkalců, ševců, hračkářů, aj.).
 
http://www.vesely-kopec.cz

 

Hospoda ve Svobodných Hamrech je jedním z mála roubených stavení v Česku, které bylo postaveno a vždy sloužilo jako hospoda. S maximálním citem byly restaurovány původní podlahy, stropy, nástěnné malby a znovu vybudovaná funkční pec s černou kuchyní. Dobová atmosféra, domácí Hamerský chléb, vepřové koleno (výborné) a pokrmy z černé kuchyně jsou naší pozvánkou pro Vás.
http://www.penzion-jonas.com


Údolí  Doubravy

Přírodní rezervace leží severovýchodně od Chotěboře nedaleko obce Bílek. Území tvoří kaňon řeky Doubravy. Po celém svém toku vytvořila kamenné řečiště, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Dramatické skalní útvary jsou cílem horolezců. Naučná stezka je dlouhá 4.5 km, překonává výškový rozdíl 83 metrů.

 

Údolí Doubravy se nachází cca 4km od našeho ranče. Je to krásný celodenní výlet.
 

 


Hostinec u Bambuchů

 

Hostinec U Bambuchů se nachází v obci Libice nad Doubravou. Majitelé hostince jsou velmi příjemní lidé. Výborně zde vaří, pivko je dobře vychlazené
a někdy vám zpříjemní posezení i hudbou. A je to jediná hospůdka v okolí, kde mají otevřeno 7dní v týdnu :-).

Na koních jsme tu cca za půl hodinky, když jedeme přímo :-)

http://www.hostinecubambuchu.cz

 

 


Penzion Mikeš


Penzion Mikeš v Dolních Sokolovcích je od nás vzdálen cca 5km. Nabízejí zde ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkovém pokoji.

My sem jezdíme často na pivko a koníci tady mají i úvaziště na travičce.

http://www.penzionmikes.cz

 

 

Novinky

Letní tábory 2024


Jezdecké pobyty


Dárkový poukaz

Potěšte své blízké neobvyklým dárkem a objednejte si u nás dárkový poukaz dle Vašeho přání.


Nabízíme:

Vyjížďky na koních

Výcvik jízdy na koni

Jízdy pro děti

Jezdecký kroužek

Dětské tábory

Jezdecké pobyty

Lyžování pro děti

Prodej ze dvora

Chov a prodej koní

 

Copyright © 2008  Ranč Na Špici                                                                                                                          design and webmaster: Gabriela Krpatová