Aktuality
  Naše nabídka
         ● Vyjížďky, výcvik
         Ubytování
         Víkendové pobyty
         Tábory
         Skijöring
         ● Lyžování pro děti
         Prodej ze dvora
         Chov koz
  Ceník

  Závodní úspěchy
  Napsali o nás
  O nás
  Naše koně
  Hafling
  Tipy na výlety
  Fotogalerie

  Kontakt
  Odkazy

Kontakt:

Ranč Na Špici        Podmoklany 4                       582 63 Ždírec nad Doubravou  Česká Republika

Mobil: +420 724 512 611           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tábory

 

Tábory 2020      Foto [zde]   (postupně nahráváme fotky z táborů)

Tábory 2019      Foto 1 [zde]   Foto 2 [zde]

Tábory 2018      Foto [zde]   

Tábory 2017      Foto [zde]

Tábory 2016      Foto [zde]      


11.8.2019  INFORMACE O NAŠICH TÁBORECH

Vážení rodiče,

  po 4 letech  u nás byla hygienická kontrola, tentokrát ale na udání jedněch rodičů, kteří si ani neověřili skutečnosti toho, co jim řekla 12-letá dcera, která byla u nás na táboře se psy. Kontrola opět neshledala žádné nedostatky. Rozhodla jsem se ale, že zveřejním oba formuláře zde na webu, abyste věděli, kam své děti posíláte a že je u nás opravdu vše v pořádku. Pokud nesouhlasíte s tím, že nemůže mít Vaše dítě 6 dní mobilní telefon, nedávejte je na náš tábor a dejte jim místo zážitků na táboře MOBIL. Pro děti děláme maximum, aby si tábor užily a věřte, že se nám hodně dětí vrací i 6 let po sobě a nikam jinam nejezdí.

     Ing. Gabriela Filipová

     Formulář 2015, 2019

 


Tábory 2015 - zhodnocení a fotky

I letos jsme úspěšně bez jakéhokoli většího zranění zakončily letošní tábory. Za to jsem velmi ráda a mají na tom zásluhu také naše vedoucí Petra, Veronika, Hanka a Klára. Holky, moc děkuji a budu se těšit spolu s dětmi zase příští rok :-).

A teď něco málo k náplni letošních táborů. Souběžně u nás probíhaly dva typy táborů. Na jednom táboře jezdily děti dvakrát denně, staraly se o koně (krmení, úklid, čištění koní, sedlání),  děti si vyzkoušely i voltiž, jezdilo se buď v kruhovce nebo na jízdárně a také se chodilo do terénu (vyjížďky i na 1,5h). Letos proběhly také dva turnusy pro zkušenější jezdce, kde každý měl svého koně a jezdily kromě na jízdárně i na vícehodinové vyjížďky. Zkušenější jezdci jeli i na půldenní vyjížďku na plavení koní. Druhý tábor byl pro děti mladší, jezdily jednou denně, jezdily i do terénu, také si vyzkoušeli krmení, čištění, sedlání a pobavily se u spousty her. Oba tábory měly společnou celotáborovou hru.  Vždy v pátek také proběhly závody v jízdě zručnosti. Nechyběly ani každodenní rozcvičky, denní služby a na závěr tábora proběhlo vyhlášení vítězů celotáborové hry a ocenění všech táborníků různými cenami. Jsme rádi, že se většině dětem u nás líbilo a chtějí opět příští rok k nám přijet, těšíme se na vás.

            Foto z tábora [zde]      


Tábor u koní 2014 - zhodnocení a fotky

Úspěšně bez jakéhokoli zranění jsme zakončily letošní tábory. Mohu říci, že jsme tu letos měli opět úžasné party dětí a také schopné vedoucí, kterým tímto ještě jednou děkuji.

A teď něco málo k náplni letošního tábora. Opět jsme tu měli max. 6 dětí na turnus. Příjezd na tábor byl opět v neděli odpoledne a odjezd v sobotu dopoledne. Jezdilo se cca 2x denně, děti si vyzkoušely i voltiž a přirozenou komunikaci, jezdilo se buď v kruhovce nebo na jízdárně a letos se více chodilo do terénu (vyjížďky i na 1,5h). Každý den se děti staraly o koně (krmení, úklid, čištění koní, sedlání), také se hrála celotáborová hra a další hry. Proběhl i jeden turnus pro zkušenější jezdce, kde každý měl svého koně a dvě tábornice si přivezli i své koníky (haflingy :-)). Jeli jsme i na půldenní vyjížďku na Veselý Kopec. Bohužel nebylo počasí na plavení koní, snad se nám poštěstí příští rok. Vždy v pátek také proběhly závody v jízdě zručnosti. Nechyběly ani každodenní rozcvičky, denní služby a na závěr tábora proběhlo vyhlášení vítězů celotáborové hry a ocenění všech táborníků různými cenami. Jsem ráda, že se většině dětem u nás líbilo a chtějí opět příští rok k nám přijet, těšíme se na vás.

            Foto z tábora [zde]                     


Zhodnocení tábora 2013

Ráda bych zde napsala pár slov k proběhnutému letnímu táboru u koní. Tábor probíhal celé prázdniny, vždy od neděle do soboty a o maximálním počtu 6-ti dětí. Po celou dobu bylo krásné počasí, až na pár bouřek, ale ty jsme v pořádku přečkali. Vždy v neděli večer proběhlo přezkoušení jezdců a poté seznamovací táborák. Každý den se jezdilo ráno a večer, buď na jízdárně či v kruhovce nebo se šlo na vycházku do přírody (dle zdatnosti jezdců se buď vedli navzájem nebo jel každý na svém koni). Náplní tábora bylo seznámit děti s péčí o koně (a to jak teoreticky, tak prakticky). Naučily se koně krmit, čistit, sedlat, uklízet hnůj a samozřejmě náplní bylo také naučit je správně jezdit. Nebylo to jen o vycházkách do přírody, ale také o výcviku. S těmi zdatnějšími jsme pak na konci tábora jeli na delší vyjížďku (cca 3-hodinovou). Kromě ježdění se také děti učily teorii, proběhlo několik výletů, her a také na závěr tábora se zúčastnily hobby závodů. Jinak děti spaly v Tee-Pee, kde byla dřevěná podlaha a na ní měl každý na spaní  měkkou matraci. WC a koupelnu měly kousek od Tee-Pee (více uvidíte na fotkách).

Příští rok budeme určitě opět pořádat tábory. Proběhne asi pár změn, možná budou dva termíny delší pro zdatnější jezdce. Termíny táborů na příští rok uveřejním asi v únoru 2014.

                                 Foto z tábora [zde]                      Foto ze stavby tábora [zde]


Pár slov o Tee-pee:

Týpí (psáno také tipi, te-pee, tee-pee, tepee, teepee) je kuželový stan, který sloužil prérijním indiánům jako obydlí v létě i v zimě. Přednosti tohoto stanu pro táboření v přírodě jsou nesporné. Jednoduchá konstrukce a stavba, značný vnitřní prostor, teplo a sucho od hořícího ohně, příjemný chládek v parných dnech, neboť konstrukce stanu vytváří uvnitř přirozenou cirkulaci vzduchu.
Kompletní stan se skládá z vnějšího pláště, který je nahoře opatřen regulovatelnými kouřovými chlopněmi, a vnitřní plachty zvané lining (čti lajnyng) či rosná plachta.
Týpí se šíjí ve velikostech 3, 4, 5, 5,5, 6 a 7 metrů, pro zkušené táborníky však i větší (my máme 8 metrů :-)). Udávaná velikost je vzdálenost od prahu dveří k úvazovému jazýčku na vrcholu stanové plachty. Neznamená tedy skutečnou výšku stanu.
Pro táboření jsou nejčastěji používána týpí velikosti 5, 5,5 a 6 metrů. Zvláště pak velikosti 5,5 a 6 metrů skýtají ideální prostor jak pro lůžka, osobní potřeby a zásobu dřeva, tak i pro volný pohyb a větší sešlost lidí kolem ohně uprostřed. Když se týpí zabydlí, jeho interiér vytváří pocit domova a pohody.

Novinky

Letní tábory


Podzimní prázdniny na koni 2019


Dárkový poukaz

Potěšte své blízké neobvyklým dárkem a objednejte si u nás dárkový poukaz dle Vašeho přání.


Nabízíme:

Vyjížďky na koních

Výcvik jízdy na koni

Jízdy pro děti

Ubytování

Dětské tábory

Víkendové pobyty

Lyžování pro děti

Prodej ze dvora

Chov hnědé české kozy

Copyright © 2008  Ranč Na Špici                                                                                                                          design and webmaster: Gabriela Krpatová