Aktuality
  Naše nabídka
         ● Vyjížďky, výcvik
         Den u koní
         Jezdecké pobyty
         Jezdecký kroužek
         Tábory
         Skijöring
         ● Lyžování pro děti
         Prodej ze dvora
         Chov koní
  Ceník

  Závodní úspěchy
  Napsali o nás
  O nás
  Naše koně
  Hafling
  Tipy na výlety
  Fotogalerie

  Kontakt
  Odkazy

Kontakt:

Ranč Na Špici        Podmoklany 4                       582 63 Ždírec nad Doubravou    Česká Republika

Mobil: +420 724 512 611           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Hafling

Plemeno Hafling pochází z jižního Tyrolska, z oblasti kolem městečka Bolzana. Zde vzniklo křížením malých horských plemen zřejmě s orientálními koňmi. Teorií o vzniku haflinga křížením různých plemen je velká spousta a často se od sebe zásadně liší, ale v zásadě lze říci, že na místní horské koně měly vliv především geny arabských koní, huculů a noriků.

Jako horský pony domovem na vysokohorských pastvinách může hafling snadno pracovat na příkrých svazích. Je využíván jako jezdecký kůň, při lesních pracích a k tahání smyků i povozů. Je to silné a tvrdé plemeno, které se dožívá vysokého věku. Haflingové jsou používáni k práci nejdříve ve čtyřech letech a mohou být aktivní při plném zdraví až do 40 let.

Cíleným výběrem jedinců se v průběhu jednoho století podařilo chovatelům vytvořit plemeno koně v ustáleném typu a barvě. Hafling je světlý či tmavý ryzák s výrazně bílou hřívou a ocasem. Vyznačuje
se pevnými kopyty a dlouhým krokem. Hafling je ochotný a učenlivý, má přátelskou povahu. Kohoutková výška hůlková je u klisen 138 - 150 cm, u hřebců 142 - 150. Ve své péči je nenáročný a skromný, celoroční pobyt na pastvinách u něj posiluje mimořádnou otužilost a houževnatost.

 

Hafling je univerzální kůň. Používá se ke všem zemědělským pracím jako tahoun, jako kočárový kůň, je využíván při voltiži, hypoterapii. Popularita haflingů stoupá také v oblasti agroturistiky a rekreačního ježdění.

 
Oblíbené rčení příznivců haflinga právem zní:  

"Každý kůň je na něco, jen hafling je na všechno."

 

  

  

 

 

Novinky

Letní tábory 2023


Jezdecké pobyty


Dárkový poukaz

Potěšte své blízké neobvyklým dárkem a objednejte si u nás dárkový poukaz dle Vašeho přání.


Nabízíme:

Vyjížďky na koních

Výcvik jízdy na koni

Jízdy pro děti

Dětské tábory

Jezdecké pobyty

Lyžování pro děti

Prodej ze dvora

Chov a prodej koní

 

Copyright © 2008  Ranč Na Špici                                                                                                                          design and webmaster: Gabriela Krpatová