Aktuality
  Naše nabídka
         ● Vyjížďky, výcvik
         Den u koní
         Jezdecké pobyty
         Jezdecký kroužek
         Tábory
         Skijöring
         ● Lyžování pro děti
         Prodej ze dvora
         Chov koní
  Ceník

  Závodní úspěchy
  Napsali o nás
  O nás
  Naše koně
  Hafling
  Tipy na výlety
  Fotogalerie

  Kontakt
  Odkazy

Kontakt:

Ranč Na Špici        Podmoklany 4                       582 63 Ždírec nad Doubravou    Česká Republika

Mobil: +420 724 512 611           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Naše koně

 

Miky

Narozen: 11.4.2005, plemeno Hafling

Mikyho jsme koupili ve 2,5 letech. Je to moc hodný a hezký valášek, zvyklý od malička na děti. Miky je velice oblíbený a trpělivý. Vozí spolehlivě i ty nejmenší jezdce.

Má moc rád vodu a svého páníčka.

Rodokmen     Fotogalerie

 

  

Nelli

Narozena: 6.7.2006, plemeno Hafling

Nelli jsme si přivezli v březnu 2010. Nellinka je ráda, že má najednou tolik kamarádů a ráda s nimi dovádí na pastvinách. Je šikovná, zvládá krásně různé voltižní cviky, nic jí nevadí. Je nejrychlejší ve stádě, má opravdu odpich :-), ale přitom je ovladatelná. V roce 2016 jsem začala s Nellinkou závodit ve westernových disciplínách. V roce 2017 jsme spolu složili licenci jezdce. Nellinka má spoustu krásných umístění, které najdete v odkazu Závodní úspěchy. V roce 2018 se jí narodila kobylka Princess of the Yellow Star, je to vzorná maminka.

Rodokmen      Fotogalerie 

 

Amulet

Narozen: 19.3.2013, plemeno Hafling

O Vánocích 2015 se rozrostlo stádečko o nového valáška plemene Hafling jménem Amulet. Amík je šikovný, rychle se učí, je ochotný k práci a je příjemně dopředný. V roce 2018 jsem se zúčastnila s Amuletem Mistrovství Evropy Haflingů, kde Amík získal tyto tituly: VÍCEMISTR EVROPY v Horsemanshipu a v Trailu a 2. VÍCEMISTR EVROPY v Ranch Ridingu. V roce 2019 vyhrál ve třech disciplínách (Trail, Horsemanship, In Hand Trail) na Mistrovství Haflingů.  Také má spoustu dalších závodních úspěchů, které najdete v odkazu Závodní úspěchy.

 

 

 

Leia Epona

Narozena: 26.3.2014, plemeno Hafling

V únoru 2016 se rozrostlo stádečko o novou kobylku plemene Hafling jménem Leia Epona. Leia je kobylka po rodičích zařazených v akceleračním programu a je to naše naděje nejen do chovu. V roce  2017 jsme ji obsedli a pomalu přiježďujeme.  Leia je velice šikovná, vnímavá kobylka, rychle se učí, je ochotná k práci, snaží se ve všem vyhovět, je to velice hodná kobylka. Je příjemně dopředná, lehce jezditelná. Leia je uchovněná v HPK a plánujeme po ní pár hříbátek. V roce 2019 na Mistrovství Haflingů se umístila na 2.místě v Trailu a 2x na 3.místě v Horsemanshipu a In Hand Trailu. Má také další krásná umístění ve Westernových disciplínách, které najdete v odkazu Závodní úspěchy.

 

GK Kings Poco Lena

Narozena: 3.5.2005, plemeno AQH

Endží je novým přírůstkem na náš ranč. Je to chovná kobylka plemene Quarter, velice hodná a ochotná k práci, spolehlivá k dětem.

 

 

 

 

 

Princess of the Yellow Star

Narozena: 18.4.2018

Princess se narodila na našem ranči. Matkou je Nelli a otcem je AQH KG Hollywood Star. Princess je tedy 50% quarter. Je velice vnímavá, jemná a rychle se učí. Má za sebou již dvoje závody jako hříbě, kde posbírala 1.místo a 2.místo v In Hand Trailu. Pomalu se připravuje na obsedání.

 

 

 

Sandy

Narozena: 1.1.2014

Na náš ranč jsme také pořídili poničku Sandy. Je to úžasná kobylka, která si nechá vše líbit, je opravdu hodná k dětem i dospělým, v terénu je spolehlivá. Je to takové malé zlatíčko.

 

 

 

Byli u nás

Aida

Narozena: 12.5.1998

Aidu jsme koupili v pěti letech, byla ustájena v boxe sama bez dalších koní. Když jsme jí představili novou kamarádku, byla moc ráda.

V roce 2006 se jí narodila kobylka Sáva a stala se z ní vzorná maminka. Aida moc ráda běhá a závodí, ale je to také mazel. Aida se také učí tahat.

Rodokmen     Fotogalerie

 

Sáva

Narozena: 23.6.2006

Sáva se narodila u nás klisně Aidě. Užila si krásné hříběcí období, hrála si a pomalu poznávala svět. Je jemná na pobídky, vnímavá a šikovná na horsemanship.

Sáva je velice šikovná kobylka, zvyklá na děti a je to velký mazel.

Rodokmen     Fotogalerie

 

 

Navaro

Narozen: 19.7.2009

Na podzim roku 2014 se rozrostlo naše stádo o nového valáška plemene Hafling jménem Navaro. Je to pětiletý valášek, klidný, umí základy westernového ježdění, jen je trochu tlačivější. Ale má dobrou povahu, jak řekl jeden koňák, "pan profesor". Nikam nespěchá, je zvyklý chodit i sám do terénu.

 

 

 

Terka

Narozena: 2.3.2004

Terku jsme si přivezli 5.6.2010, měla hodně schvácená kopýtka, ale podařilo se nám ji zachránit život a byla za to opravdu vděčná. Má opravdu milou povahu, v terénu se neleká, nevyhazuje, jezdí na ní děti. Po pěti letech jsme jí našli opravdu dobrý domov a novou majitelku. Terka se dostala do Paddock Paradise a určitě bude dělat jen radost.

Rodokmen      Fotogalerie

Martina

Narozena: 19.4.2000

Martinu jsme koupili ve třech letech. Byla to naše první kobylka. Je zvyklá na děti, spolehlivá pod sedlem a je hodná.

V roce 2006 se jí narodila kobylka Lucie.

Rodokmen      Fotogalerie

 

Lucie

Narozena: 21.6.2006

Lucie se narodila již u nás. Užila si krásné hříběcí období, hrála si a pomalu poznávala svět. Pomocí horsemanshipu jsme Lucinku obsedli a teď jezdí s ostatními koňmi do přírody a učí se novým věcem.

Lucie je temperamentní hodná kobylka, plná síly.

Rodokmen     Fotogalerie

 

 

Novinky

Letní tábory 2024


Jezdecké pobyty


Dárkový poukaz

Potěšte své blízké neobvyklým dárkem a objednejte si u nás dárkový poukaz dle Vašeho přání.


Nabízíme:

Vyjížďky na koních

Výcvik jízdy na koni

Jízdy pro děti

Dětské tábory

Jezdecké pobyty

Lyžování pro děti

Prodej ze dvora

Chov a prodej koní

 

Copyright © 2008  Ranč Na Špici                                                                                                                          design and webmaster: Gabriela Krpatová